Вівторок, 29.07.2025, 04:36Вітаю Вас Гість | RSS
Шульгинська сільська рада
Меню сайту
Категорії розділу
Рішення, акти та вся необхідна документація [216]

Каталог файлів


Головна » Файли » Рішення, акти та вся необхідна документація

Рішення Байдівської сілської ради
04.12.2014, 08:18

БАЙДІВСЬКА сільська рада

СТАРОБІЛЬського району ЛУГАНської області

ТРИДЦЯТЬ ШОСТА сесія ШОСТОГО скликання

рішення

 24 листопада 2014 року

                       № 36/05

 

 

  с.Байдівка

 

Про прийняття проекту регуляторного акта

«Про затвердження Положення та встановлення

 ставок податку на нерухоме майно, відмінне від

земельної  ділянки на території Байдівської  сільської ради»

   Заслухавши та обговоривши  інформацію сільського голови Козаченко О.П. про висновок робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів на виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та керуючись ст. 26 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , сільська рада 

       ВИРІШИЛА:

1. Прийняти  для розгляду та розробки проект регуляторного акту «Про прийняття проекту регуляторного акта «Про затвердження Положення та встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної  ділянки на території Байдівської  сільської ради»  (додається).

2. Оприлюднити даний проект регуляторного акта згідно діючого законодавства України.

3. В місячний термін після оприлюднення робочій комісії розглянути отримані зауваження та пропозиції щодо даного регуляторного акта та винести даний проект регуляторного акта з можливими змінами та доповненнями на розгляд чергової сесії сільської ради.

4.Контроль за виконанням даного рішення  покласти на сільського голову Козаченко О.П.

         Сільський голова                                   О.П.Козаченко

 

Проект рішення

 

Про затвердження Положення та встановлення ставок податку

на нерухоме майно, відмінне від земельної  ділянки на території

Байдівської  сільської ради

         Керуючись ст. 144 Конституції України, п.24 розділу 1 ст.26, ст.69 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до статей 12, 265 Податкового кодексу України,  Байдівська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території  Байдівської сільської ради  за 1 кв. метр житлової площі об’єкта нерухомості:

        - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, - 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

          - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, - 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

          2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань  планування бюджету та фінансів.

 

    Сільський голова                                                                О.П.Козаченко

 

Аналіз регуляторного впливу
проекту рішення Байдівської  сільської ради
"Про  встановлення  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки"

 

            Аналіз  регуляторного впливу проекту рішення Байдівської сільської ради "Про  встановлення  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" підготовлено згідно з вимогами Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308.

 

         1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом регулювання господарських відносин.

           

Статтею 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно ст. 12 Податкового кодексу України до повноважень міської ради віднесено питання про встановлення місцевих податків і зборів.

Одним із місцевих податків є податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки .

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Згідно ст. 265.5.1. Податкового Кодексу України ставка податку встановлюється за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості:

для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Прийняття цього регуляторного акту дасть можливість встановлення єдиного порядку здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

         2. Цілі регулювання:

-     забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI;

- встановлення в селі ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  в межах, виз­начених Податковим кодексом України, граничних розмірів ставок;

- наповнення дохідної частини сільського бюджету

 

         3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей.

         Ст.5 Прикінцевих положень Податкового кодексу України зобов'язано органи місцевого самоврядування, у місячний термін з дня набрання ним чинності, забезпечити прийняття рішень щодо встановлення  місцевих податків і зборів на відповідній території.

 

         4. Механізм розв’язання проблеми

         Зазначену проблему планується розв'язати шляхом затвердження Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яким передбачено встановлення ставок в розмірі, передбаченому Податковим кодексом України. 

         Дане рішення підлягає оприлюдненню на офіційному сайті Старобільської РДА.

         Ступінь ефективності даного регуляторного акта буде оцінуватися за результатами аналізу розміру надходжень сум сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до бюджету.

 

         5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі          прийняття запропонованого регуляторного акта

Цілі досягаються усім змістом проекту рішення, оскільки в ньому чітко визначено платники та ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкт та оподаткування, порядок обчислення суми податку, порядок та строки його сплати. Проект рішення встановлює чіткі вимоги та регулює права та обов’язки суб’єктів, на які поширюється його дія. На  даний час немає об’єктивних обставин, які б перешкоджали впровадженню та виконанню вимог акту фізичними і юридичними особами. Зовнішніми чинниками, які можуть вплинути на дію регуляторного акту є зміна законодавства щодо питань оподаткування.

 

         6. Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта.

            Позитивним наслідком прийняття проекту рішення  є надходження до   сільського бюджету.

 Прийняття рішення дозволить досягти  встановлених цілей  з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян та органу місцевого самоврядування.

 

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Органи місцевого самоврядування

Встановлення єдиного порядку розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території села

Додаткові надходження  до бюджету

Процедура розробки регуляторного акту(витрати робочого часу спеціалістів пов'язані з підготуванням регуляторного акту та витрати на оприлюднення проекту рішення )

Податкові агенти

Прозорий механізм справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Витрати відсутні.

Обов'язки щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та його сплата до сільського бюджету

Споживачі

Можливість реалізації соціальних заходів у зв’язку з додатковими надходженнями до сільського бюджету

 

 

            7. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акту

          Термін дії регуляторного акта необмежений, зміни та доповнення будуть вноситись за потребою у відповідності до змін у законодавстві України

 

         8. Показники результативності регуляторного акту

         Основними критеріями, за якими оцінюватиметься результативність реалізації акта є:

- розмір надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до сільського бюджету;

- кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта.

 

         9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акту:

         Базове відстеження результативності регуляторного акту  – грудень 2014 року.

         Повторне відстеження результативності рішення сільської ради буде здійснено через рік після набрання  ним чинності.   

Сільський голова                                                   О.П.Козаченко

Категорія: Рішення, акти та вся необхідна документація | Додав: Olga-Poleno
Переглядів: 959 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *:
Email:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 127