Додаток 1
до розпорядження № 41А
від 31.12.2013 р.
ПОРЯДОК
зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру суб'єктів декларування у Шульгинській сільській раді
Відповідно до вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», постанови Кабінету Міністрів Українивід 11.01.12р. № 16«Про затвердження Порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витратив зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента», постанови Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 р. № 706 «Про затвердження Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції» цей Порядок визначає механізм зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі — декларація) суб'єктів декларування у сільській раді .
Дія цього Порядку поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування , які проходять службу у сільській раді, а також депутатів сільської ради, які згідно з вимогами чинного законодавства подають декларації до виконавчого комітету сільської ради.
- Декларації подаються суб'єктом декларування особисто секретарю ради, яка виконує повноваження кадрової служби виконавчого комітету та на яку покладено функції уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в сільській раді ( далі – відповідальна особа)або надсилаються до виконавчого комітету сільської ради поштою з описом вкладення у строки, визначені чинним законодавством.
Відповідальна особа має зробити відмітку про надходження декларації у Журналі обліку документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру суб'єктів декларування у сільській раді (далі — Журнал).
У разі якщо декларація подається суб'єктом декларування особисто, у графі: «Підтвердження факту» проставляється власноручний підпис суб'єкта декларування із зазначенням дати подання декларації.
Якщо декларація надійшла поштою, відповідальна особа має зробити відмітку про надходження декларації у графі: «Підтвердження факту» Журналу про дату надходження декларації. Документи, які підтверджують факт та дату надходження декларації, зберігаються біля декларації згідно з Інструкцією з діловодства.
- Відповідальна особа реєструє відомості про подання декларації разом з доданими до неї документами і як уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції ( далі – уповноважена особа) приймає декларації та додані до них документи під підпис у Журналі. При цьому зазначається дата та час прийняття документів, посада та прізвище особи, яка прийняла зазначені документи.
3. Декларації разом з доданими до неї документами зберігаються в уповноваженої особи до моменту завершення перевірки фактів своєчасності подання декларацій; перевірки декларацій на наявність конфлікту інтересів і логічного та арифметичного контролю декларацій.
4. У разі виявлення під час перевірки декларації арифметичних або логічних помилок уповноважена особа невідкладно письмово повідомляє про це відповідного суб'єкта декларування, який має право протягом п'яти днів з дня отримання такого повідомлення подати уповноваженій особі письмове пояснення та/ або виправлену декларацію. Інформація про повернення декларації суб'єкту декларування для виправлення із зазначенням дати і часу відображається у Журналі.
5. Після завершення уповноваженою особою перевірки даних, зазначених у декларації, а у разі необхідності — після внесення виправлень до неї, декларації посадових осіб місцевого самоврядування разом з доданими до них документами передаються для зберігання до особових справ, а декларації депутатів сільської ради( довідки з місця роботи про подані декларації) зберігаються в окремій справі. Дата передачі декларацій для зберігання в особових справах або в окремій справі зазначається у Журналі та засвідчується підписом відповідальної особи.
6.Відомості, зазначені в декларації, оформленій за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», не належать до інформації з обмеженим доступом, крім відомостей, передбачених абзацом другим частини другої статті 12 зазначеного Закону.
7. Уповноважена особа для здійснення покладених на неї повноважень, утому числі і щодо контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів декларантів, може отримувати декларації, документи з особових справ зазначених осіб, довідки та іншу інформацію. (документи) .
Якщо для вжиття заходів щодо запобігання та виявлення корупції уповноваженій особі необхідно взяти для роботи оригінал декларації, яка зберігається у особовій справі, декларації передаються їй на підставі усного чи письмового запиту, про що робиться запис у Журналі.
8.Відповідальним за ведення Журналу обліку документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру суб'єктів декларування, є секретар сільської ради.
Секретар сільської ради , як уповноважена особа, відповідає за правильність ведення Журналу, а у разі виявлення порушень невідкладно повідомляє про це сільського голову у письмовій формі.
9. Копії декларацій (у разі необхідності — із ретушуванням даних, які віднесені до інформації з обмеженим доступом), відомості з декларацій та інформація про своєчасність подання декларацій можуть бути надані на запити третіх осіб тільки у порядку та у спосіб, визначені спеціальними законами при підтвердженні повноважень запитувача на отримання необхідної інформації.
Доступ громадян та юридичних осіб приватного права до публічної інформації обмежувати заборонено.
Отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також відносини у сфері звернень громадян, регулюються спеціальними законами. Надавати інформацію на запити (звернення) зазначених органів у порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», заборонено.
10. Секретар сільської ради веде облік запитів щодо надання відомостей, зазначених у деклараціях, із зазначенням одержувача відомостей, реквізитів та змісту запиту, структурного підрозділу, що відповідає за надання відомостей, та відмітки про їх надання.
11. Відомості про відкриття суб'єктом декларування та/або членами його сім'ї валютного рахунка зберігаються в органах доходів і зборів, та до виконавчого комітету сільської ради суб'єктами декларування не подаються.
Такі відомості можуть бути надані на запит уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції з дотриманням установлених законом вимог у разі надходження відповідного запиту
12. Строки подання декларації :
Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Закон) суб’єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію за минулий рік за, що додається до Закону.
Суб’єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб’єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Згідно з частини третьої статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік за встановленою формою, за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Згідно з Законом, суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) повні й правдиві відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за звітний рік за встановленою формою щодо себе та членів сім’ї.
Якщо один із членів сім’ї суб’єкта декларування відмовляється подавати відомості про свої доходи у звітному році (наприклад, один із подружжя після розлучення), суб’єкт декларування повинен звернутися до свого керівника та пояснити ситуацію.
Якщо наявна інформація про місце роботи того, хто відмовляється добровільно подавати свої відомості, установа, в якій працює державний службовець, може направити за місцем роботи такого члена сім’ї офіційний запит на отримання даних про доходи.
13.Порядок виготовлення бланків декларації:
Постановою Кабінету Міністрів України від 8.02.2012 року № 64 «Про виготовлення бланків декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру» встановлено, що бланки декларації виготовляються особами, які її заповнюють і подають, шляхом їх роздрукування або копіювання на папері формату А4 за формою, наведеною в додатку до зазначеного Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (включаючи примітку). Бланк декларації складається з 10 сторінок.Зазначені бланки не є бланками документів суворої звітності.
Декларант заповнює декларацію власноручно чорнильною або кульковою ручкою синього або чорного кольору таким чином, що забезпечує вільне читання внесених відомостей.
Сільський голова О.А.Полєно
|